poniedziałek, 14 marca 2016

Sądy w żółwim tempie.

Opowiem Wam pewną historię.
Toczy się sprawa rozwodowa. Jak to przy takich sprawach bywa należy rozstrzygnąć kwestię opieki nad córką. Więc Sąd powołuje biegłych czyli rodk. Biegli ustalają że korzystniejszym środowiskiem dla dziecka jest środowisko ojca. Jest wyznaczona rozprawa. Pozwana nie stawia się. Sąd kierując się opiniami biegłych powierza piecze nad córka ojcu-na czas trwania sprawy rozwodowej. Oddaje też ich pod opiekę kuratora. Pozwana mama dziewczynki nie wnioskowała ani o ustalenie kontaktów z dzieckiem, odmawiała też spisania porozumienia w tej sprawie z ojcem.
Mając postanowienie o powierzeniu pieczy rzeczony ojciec pojechał po córkę. Mama jednak odmówiła zgody na przeprowadzkę dziecka. Okazało się też że dziewczynka nie będzie jeździć do taty. W chwili obecnej maja tylko kontakt telefoniczny. Okazało się że ani kurator ani policja nie są w stanie pomóc, bo jest potrzebny osobny wyrok Sądu na odebranie dziecka-swoją drogą bardzo brzydkie określenie. Więc tata złożył takowy wniosek w Sądzie, złożył dokumenty i czeka. Cały czas córka która go bardzo kocha i która ma z nim bardzo silną więź, jest pozbawiona przez własną mamę kontaktów.
Zaprawdę, Sądowe procedury to paranoja. Potem jest lament że Sądy są zasypane pozwami. Nie rozumiem ani Sądu ani bezduszności mamy dziewczynki.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz