niedziela, 24 stycznia 2016

Świadectwo

Długo się zastanawiałem aby coś napisać. Aby napisać historię swojej walki z chorobami.
Wszystko zaczęło się na początku 2012 roku. Po długim okresie intensywnego kaszlu i osłabienia zrobiłem podstawowe badania plus rtg płuc. Wyniki były paskudne. Nikt za bardzo nie wiedział co mi jest. Węzły chłonne wielkości orzechów włoskich, brak sił, spadek wagi... nie wyglądało to dobrze. Pierwszą diagnozą była sarkoidoza płucna. Kolejną chłoniak. I perspektywa 3 tygodni życia z uwagi na wyniszczenie.
Od razu uruchomiłem znajomych a ci swoich znajomych w celu modlitwy za mnie. Minęło pięć tygodni. okazało się że to jednak nie chłoniak. Jeszcze nie było wiadomo co mi jest jednak lekarze twierdzili iż z moimi wynikami powinienem leżeć pod maszynami z wodą w płucach.
Ludzie dalej się modlili.
Dostałem kwalifikacje do przeszczepu płuc. Zaczęły się procedury i kolejną niespodzianka. Przeszczep niemożliwy z uwagi na deformację klatki piersiowej. Nie ma gdzie zmieścić nowych płuc. Jedyna korzyść to diagnoza. Ciężka postać pochp i ciężka przewlekła niewydolność oddechowa.
Mamy już jesień. Lekarze mówią że nie przeżyje zimy i wypisują ze szpitala abym jak najwięcej czasu spędził z córeczką.
Kontrolne badania. Okazuje się że stabilizatory które miałem wszczepione w kręgosłup w dzieciństwie się połamały. Przynajmniej wiem co mnie bolało. W związku z całokształtem sytuacji lekarze włączają terapię paliatywną. I myślą jak mnie operować bo niewydolność oddechowa wyklucza narkozę.
Ludzie się modlą, jest ich coraz więcej.
Mamy koniec 2013 roku. Są lekarze którzy mnie zoperują. Operacja odbywa się bez większych stresów. Wyniki badań wskazują na to że powinienem być martwy. Lekarze nabierają wody w usta. Terapia paliatywna trwa w najlepsze. Wlewam w siebie ogromne ilości opioidów mam skierowanie do hospicjum ale mnie tam nie chcą. Żona naciska abym jednak tam się udał. Połowa 2014 roku. Mam skierowanie do domu opieki. Nie chce tam iść, żona naciska. Załatwiam zmianę leków bo morfiny i silniejsze odpowiedniki przestały działać. Ludzie się modlą, wyniki badań sugerują że jestem martwy. Żona dalej naciska na dom opieki, teraz już wiem czemu. Chce rozwodu i mieszkania.
Idę zmieniać leki. Detoks przechodzę na monarze.
Ludzie się modlą, żona odchodzi. Lekarze mówią że umrę.
Mamy koniec 2015 roku czyli minęło prawie trzy lata. Wyniki mam trochę lepsze. Stan zdrowia powoli się poprawia. Co prawda jestem na rencie i raczej na niej pozostanę ale... daje radę. Dzięki modlitwie, uporowi staram się normalnie żyć. I tyle.

1 komentarz:

  1. Dużo zdrowia Ci życzę!!!! bądź silny, myśl pozytywnie, okazuj uczucia córeczce, masz dla kogo żyć :)

    OdpowiedzUsuń