niedziela, 1 lutego 2015

Zmiany w życiu nie zawsze są przyjemne.

Długo nie pisałem. Walczyłem i nadal walczę z chorobą, musiałem odstawić leki-silniejsze od morfiny, bo przestały działać. Przyszło też pogodzić mi się z decyzją żony w kwestii naszego małżeństwa i wreszcie co najważniejsze zapewnić stabilizację naszej Córeczce. Ale po kolei...
Choroba bardzo mnie zniszczyła. Pochp postać ciężka, ciężka przewlekła niewydolność oddechowa i ostatnio marskość płuc to nie przelewki. Dodatkowo silniejsze od morfiny leki które skutecznie robiły ze mnie warzywo... na leki znalazłem sposób i zdecydowałem się na detoks. Był to koszmar ale opłaciło się.
Dwa dni przed detoksem moja żona oświadczyła mi że chce rozwodu. Powodem niby jest moja choroba i jak to stwierdziła ''nie chce do końca życia być moją pielęgniarką i opiekunką oraz że ma prawo do szczęścia''. Podczas mojego pobytu w szpitalu sprowadziła do domu kochanka... to było w połowie października ubiegłego roku. Do tej pory jest już z czwartym z kolei partnerem. Ale wiecie nie to jest najgorsze... Tragedia jest to że ona z każdym nowym poznaje naszą córkę i angażuje ją w te kontakty. Wiki co chwilę poznaje nowego ''wujka''... Mimo że ma trzy lata to swoje uczucia ma a taki brak stałości musi być dla niej trudny. Pomijam tu pomysły żony na wyjazdy z każdym nowo poznanym facetem a to za granicę a to na drugi koniec kraju... I nie da się jej powiedzieć że robi krzywdę naszej córeczce. Żona zawsze ma odpowiedź ''ja mam prawo do szczęścia''. Ok a co ze szczęściem wiktorii?
Staram się spędzać z córka jak najwięcej czasu i dawać jej poczucie bezpieczeństwa, spokój i stałą sytuację. Póki co odnoszę sukces:)

W piątek Wiki brała udział w jasełkach w przedszkolu. Była przebrana za baranka:). Na przedstawienie chciałem iść z żona bo Wiki ciągle prosi o rodziców w komplecie. Niestety Angela miała inny pomysł i stwierdziła że na przedstawienie idzie ze swoim kochankiem. Nie dało się jej przekonać. Pomyślałem trudno, idę też najwyżej siądę gdzieś indziej. Jednak na moment przed przedstawieniem okazało się że mama na widowni nie będzie. Gdzieś pojechała ze swoim partnerem. Wiki na początku było trochę przykro ale udało mi się ją uspokoić. Przez całe przedstawienie z dumą pokazywała mnie wszystkim ze słowami ''mój tata''. Wogóle to w szatni gdy tylko jakieś dziecko znajdzie się blisko mnie, Wiki od razu zastawia drogę, przytula się do mnie i zaborczym głosem mówi ''ej to mój tata'' :)
Kochany maluch:)

1 komentarz:

  1. Pawle , najważniejsze, że jesteś po detoksie i podjąłeś trud radzenia sobie z życiem swoim i dziecka.Dbaj o nią , najbardziej jak potrafisz, właśnie teraz , gdy kształtuje się jej osobowość i poczucie bezpieczeństwa.Powodzenia.

    OdpowiedzUsuń