czwartek, 5 czerwca 2014

Choroby, lekarze i codzienne życie.

Aby się nie dublować na początek podpinam link do mojego drugiego bloga, typowo medycznego. Opisującego naszą walkę z rzadkimi chorobami. A więc zapraszam Neurobibromatoza
Sytuacja dotyczy podejścia lekarzy do małego pacjenta. Lekarka specjalistka z kliniki, teoretycznie powinna być bardzo zaangażowana w leczenie pacjentów po wyjściu z oddziału szpitalnego. Jest jednak inaczej. Olewanie, odkładanie terminów, brak czasu i zrzucanie wypisywania opinii do orzecznictwa o niepełnosprawności na lekarza rodzinnego. Po drugiej stronie frontu lekarka rodzinna, może i nie ma tak rozległej wiedzy jak jej poprzedniczka, ale ma coś ważniejszego. Powołanie. Gdy tylko zona przyszła z dokumentacją lekarską lekarską zostały podjęte natychmiastowe działania. Pani doktor powiedziała że nie ma na co czekać i zaczęła załatwiać bardzo dobrego neurologa. oprócz tego rozpoczęła poszukiwanie leku na mioklonie przysenne. Diagnostyka będzie nadal kontynuowana. To własnie za takie zachowanie (olewanie pacjentów) minister zdrowia powinien pozbawiać prawa do wykonywania zawodu a nie za postępowanie zgodne z sumieniem. Ochrona życia w każdym jego stadium to jeden z filarów przy tworzeniu zdrowego i szczęśliwego Narodu.
A tak w ogóle to złapałem znowu wirusa gier komputerowych. Na szczęście będąc na rencie dysponuje czasem. Żona to akceptuje bo to na razie jedyna forma rozrywki dla mnie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz