czwartek, 16 stycznia 2014

Życie toczy się dalej.

Ponownie dopadło mnie osłabienie i różne przykre dolegliwości. Staram się nadal robić swoje, choć niektóre czynności zajmują mi coraz więcej czasu. Zaczynam się też męczyć podczas jedzenia i mam trudności z przełykaniem twardych pokarmów. Najlepiej wchodzą mi papki, półpapki. Lekarze już to od pewnego czasu prognozowali, bo to co mi się dzieje to normalny etap choroby. Lekarka zaleciła żonie nauczyć się robić zastrzyki bo powoli trzeba się przestawiać na inną drogę do podawania leków.

Wiktoria coraz bardziej gadatliwa i kumata, pije ze szklanek, je krakersy z sosem chili i upomina się o jeszcze. W sumie nie dziwi mnie to bo jada też cebulę w plastrach i czosnek rozgnieciony na chlebie. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku. Uprawia dzikie gonitwy z kotem. Bardzo zżyli się ze sobą. I tak mijają kolejne dni, napady duszenia w nocy, bezdechy, krwista piana na buzi oraz ataki epi (a najczęściej wszystko razem). Trzeba bedzie powoli ten koncentrator tlenu i ssak załatwiać co przy kontraktach NFZ będzie stanowiło nie lada wyzwanie. Żona w tym wszystkim się wycofała, coraz mniej dla niej ważny jest dom, porządki, rodzina... Albo z roboty przychodzi wściekła, wtedy wyżywa się na mnie i Wice o byle pierdoły, albo zmęczona/zniechęcona-co w sumie wychodzi na jedno. Potem wsiąka z telefonem, smsami i fb do swojego przyjaciela i tez jest nieobecna. Bardzo często, a ostatnio coraz częściej wymuszam na niej aby zajęła się Wiktorią, bo na to też ochoty nie ma. Ale mimo wszystko staramy się dawać sobie radę. Ja się przyzwyczaiłem, że pewnych rzeczy nie zmienię i nawet już nie tłumaczę aby nie wchodziła w zbyt głębokie relacje se swoimi przyjaciółmi bo to i tak nic nie daje i ona wie lepiej. A w efekcie po pewnym czasie przyznaje mi się do... a zresztą, nieważne... Przyznaje się do tego, że w tym wszystkim gdzieś się pogubiła... Gdyby tylko wyciągała wnioski i uczyła się na błędach... Gdyby... Nic to wszystko, życie toczy się dalej a najpiękniejszy jest uśmiech Wiktorii gdy mnie rano budzi z pustą butlą:)

2 komentarze:

  1. witaj Pawle... uwielbiam czytac opowiesci o Tobie i Twojej rodzinie :) jest w nich cos hipnotyzujacego. Z niecierpliwoscia czekam na wiecej! Glowa do gory! wszystko sie pouklada... Trzymam za Was kciuki.
    Jasmina

    OdpowiedzUsuń
  2. My ślę , że żonę to wszystko przerosło...

    OdpowiedzUsuń