sobota, 23 listopada 2013

Potrawy własne. Dziwne słowa Żony.

Zaczął się okres palenia w piecu kaflowym. Ten piec to fajna sprawa, jest kapitalny do produkcji potraw naturalnych, smacznych, zdrowych i własnej roboty. Taka na przykład szynka, technika zbliżona do parmeńskiej-różni się czasem i miejscem przygotowania. W sklepie kosztowałaby ok. 50-60 złoty/kilo. Koszt produkcji który ja ponoszę to cena mięsa i sól. A efekt? fantastyczny. Albo suszona i solona wieprzowina, zakwas żytni na chleb a gdy tylko zdobędę odpowiednie niepasteryzowane mleko to będzie serek. Teraz zacznie się produkcja bo idą święta więc trzeba by kilka wędlin tradycyjnych zrobić o nie za dużej wadze.
Zdrowotnie bez pogorszeń. Zatrzymałem się, ale stan w jakim jestem... tragedia. Wczoraj usiłowałem wyjść na dwór i coś podłubać w ogródku. Bardzo szybko się zmęczyłem i musiałem wracać. A potem cierpiałem...
Dowiedziałem się też ciekawej rzeczy od Żony... Właściwie dwóch. Pierwsza to taka, że jej romansom winny jestem ja bo nie mam siły (przez choróbsko i leki które biorę) i nie jestem w stanie zaspokoić jej potrzeb. Stwierdziła że jest to odtrącanie i nie mam powodu się dziwić i mieć pretensji o jej romanse... Bardzo smutne i niezrozumiałe. I co ciekawe zaczęło się nagle-a może to ja nagle zdałem sobie sprawę... Sprawa druga, to taka, że symuluję duszenie się i inne dolegliwości aby nie zajmować się Wiktorią lub domem. Też mi pomysł, gdy coś jest nie tak to o tym mówię, proszę o pomoc lub wyręczenie mnie w pewnych czynnościach. Staram się aby nie było to zbyt często.
Bardzo Ją (Żonę) kocham, ale nie umiem zaakceptować takiego zachowania. Nie wiem, może to normalne tylko ja jestem jakiś inny? Staroświecki? Albo po prostu głupi. Rozmowy niewiele dają, bo jeśli chodzi o te romanse, nie jest to pierwsza sytuacja i kilka razy była "ostatnia szansa". Więc raczej mało prawdopodobne aby coś się teraz zmieniło. Chyba powoli nadchodzi czas na szukanie sobie nowego miejsca na świecie-jak Bóg da to razem z córeczką.
Ehhhh... Zagmatwane to wszystko.

2 komentarze:

 1. Po przeczytaniu tego postu i poprzedniego z 20.11 na pewno wyolbrzymiaz swoja chorobę i nie dziwie się zonie ze to ja przerosło opiekować się dwojka dzieci i do tego jeszcze pracować.Ja tez mam rozedmę i przy pogorszeniu nie spotkałam się żeby lekarz z pogotowia nie zabral mnie do szpitala

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. @Anonimowy
   Bardzo bym prosił o okazanie mi szacunku i podpis/jakąś sygnaturkę do siebie. To ułatwi nam rozmowę. Co do rozedmy to bardzo ciekawe, że przy pogorszeniu zabierają Cię. Może to świadczyć o obecności jeszcze jakiejś choroby. Przy pogorszeniu procedura jest taka. Najpierw własne leki, w tym czasie dzwonimy po pomoc. Pojawia się pogotowie-jeśli po naszych lekach jeszcze nie ustąpiło to w zależności od sytuacji albo tlen, albo lek, albo to i to. Po około 40 minutach wszystko ponownie wraca do normy, jeśli nie to dopiero wtedy szpital, który po kolejnych lekach może nas odesłać z izby (panie doktorze, pacjent ma 85 saturacji! On ma zaostrzenie i tyle będzie mieć.). Jeśli zostajesz w szpitalu to problem może być w czymś innym-np. w sercu, które często nie wytrzymuje. Moje na razie jest zdrowe:)
   Moje pobyty w szpitalu nie są spowodowane samą rozedmą. Gdyby to było tylko to, to pewnie do tej pory bym tego nie zauważył, tak jak przez szereg ostatnich lat. Niestety pech w tym, że wszystkie choroby jakie mam siedzą w KLP. A wszystko zaostrza poważna deformacja klaty i 3 przebyte operacje kręgosłupa. Stabilizacja i częściowe wyprostowanie, korekcja klatki piersiowej, likwidacja garbu żebrowego, usunięcie połamanych w wypadku stabilizatorów.
   Ale, tak poza wszystkim, to podoba mi się, że kobiety wzajemnie potrafią usprawiedliwiać swoje zachowanie:)
   pozdrowienia.

   Usuń