piątek, 8 listopada 2013

Modlitwa i kwestia wiary.

Wczoraj miałem komisję MZON w celu przedłużenia znacznego stopnia niepełnosprawności. Orzeczenie odbieram we wtorek, jeszcze nie wiem jakiej treści.

Córa na długi weekend pojechała do babci, a ja mam w planie zlikwidować zbędne rzeczy z domu - ciuchy, buty itp. Czeka na mnie też nieco drzewa w piwnicy. Mam nadzieję, że łańcuch w pilarce jest ostry. Tak oto mija mi czas, powolutku staram się coś w domu zrobić ale nie zawsze mi to wychodzi... Mimo wszystko bardzo szybko się męczę byle pierdołami. Ale jestem zawzięty...

Poprosiłem o modlitwę w intencji naszej rodziny pewną internetową katolicką społeczność. Kiedy lekarze nie wiedzą co robić, medycyna jest bezradna, to właśnie wtedy trzeba się zwrócić do Jezusa. Wcześniej też się za mnie modlono - dlatego jeszcze żyję na przekór diagnozom lekarskim. Muszę się jeszcze tylko "odmulić" i zacząć uczęszczać do kościoła, zabierając ze sobą żonę i córkę.

Znajomi z internetu twierdza, że nie ma Boga. Poprosiłem ich zatem o wytłumaczenie mojego przypadku. Pomijając już fakt rokowań, przypominam że według obecnej wiedzy to z moimi wynikami nikt nie ma prawa żyć (może na końcu swej drogi z drenami, tlenem i całą masą urządzeń w sobie). Nie są w stanie wyjaśnić dlaczego tak właśnie jest. Uniwersalne gadki, słowa klucze o sile organizmu, efekcie placebo nie przemawiają do mnie, bo na tym świecie rzeczy nie biorą się z niczego, bez czyjejś interwencji. Jedni wierzą w magię kamieni, inni w magię kolorów, runy, talizmany... Ja mając wybór wierzę w Boga... I tyle.

Zdrowia dla Was - jak jest zdrowie to na całą resztę można sobie zapracować.

1 komentarz:

  1. Modlitwa działa. Pomodlę się za Ciebie i Twoją rodzinę na najbliższej mszy. Trzymaj się! ;)

    OdpowiedzUsuń