wtorek, 29 października 2013

W piekarni.

Dzisiejszy dzień, tak jak i powszednie nie przyniósł żadnych większych zmian. Wiktoria kontynuuje wspinaczki, ja jej zabraniam. Wchodzi na piramidę z zabawek i zakleszcza się w nich – nie umie się wydostać i woła mnie na ratunek. Z rzeczy ciekawszych to przyszło pismo z urzędu miasta o aktualizacji dokumentów potrzebnych do wpisania nas na listę oczekujących na przydział.
Zdrowotnie jak to u mnie bywa, niewesoło. Powoli przestaję mieć pomysły na pozycje w których mniej boli a które to nie upośledzają oddechu. Na wieczór uderzyłem się w kręgosłup na wysokości lędźwi. I tyle pamiętam, potem to Angela zbierała mnie z ziemi gdzie się osunąłem. Wynika z tego, że po trzaśnięciu się w krzyż na krótką chwilę pociemniało mi w oczach. Pewnie z bólu który był okropny.

Wieczorem zachciało mi się piec bułeczki pszenne z dodatkiem kukurydzianej mąki i otrębów oraz przypraw. Ciasto zrobiłem na drożdżach z dodatkiem oliwy a gdy wyrosło zagniotłem, uformowałem bułki raz jeszcze zostawiłem do podrośnięcia. A potem to już do pieca na około 30 minut. Wyszły bardzo smaczne, choć jak dla mnie nieco za suche. Z serkiem i ogórkiem zielonym smakują wspaniale. Co ciekawe, zawsze jak piekę chleby to wychodzą bardzo sycące. Zje się 2 kromki i człowiek najedzony. A zwykłym to się można faszerować i faszerować. A już takim z marketu to szkoda gadać. Nie nadaje się nawet na ususzenie bo od razu pleśnieje. Żonie i córeczce bardzo pieczywo smakowało, Wika cały czas praktycznie urzędowała w kuchni.
Za domem mam pusty plac. Stoi tam grill, są sznury na pranie. Ja planuję odgrodzić kawałek na placyk dla młodej. Jakąś piaskownicę jej dać itp. Skalniak i mały klomb są już gotowe, teraz czekam na lepsze samopoczucie i przystępuję do roboty. A jeśli zostanie mi miejsca to moim marzeniem jest mieć-zrobić gliniany piec chlebowy. Taki na węgiel drzewny. Z niego to dopiero są wypieki.
Tyle na dziś. Pozdrawiam.

1 komentarz: