sobota, 26 października 2013

Nagłe wybudzenie, komputery i zaskakująca propozycja.

Dziś jest dzień komputerowych porządków. Głównie chodzi mi o zdjęcia i kontakty, bo cała reszta nie jest taka ważna. A więc siedzę sobie z telefonem podpiętym do kompa, a w międzyczasie próbuję napisać jakiś sensowny post. Okazuje się, że w telefonie jest jeden wielki śmietnik. Dziś raczej nie dam rady tego ogarnąć, ponad sześćset plików…

 Rano ja i Wiktoria zostaliśmy brutalnie obudzeni przez Angelikę. Wychodziła do pracy bardzo wcześnie i oczywiście musiała zacząć się trzaskać i świecić najjaśniejsze światło. Nie robi sobie nic z tego że ktoś śpi, a jeśli ktoś ją obudzi to jest awantura na całego. Cóż, Mama mówi że od dziecka taka była. Po obudzeniu się Wika była bardzo zmierzła a ja półprzytomny ze zmęczenia – źle w nocy spałem. Angela wyszła do pracy a ja zająłem się usypianiem młodej. Trochę mi to zajęło bo zamiast robić się senna to robiła się coraz bardziej rozbawiona. Koniec końców udało się i poszliśmy spać. Wstaliśmy krótko po godzinie dziesiątej. Ja z ogromnym bólem i mdłościami polekowymi, a córa pełna energii i dobrego humoru. Poranek standardowy.
Od rana cierpiałem okropnie, bo skończyły się krople przeciwbólowe, dostawę miała zorganizować żona po pracy czyli około piętnastej. Doskwierał mi okropny ból i takie jakieś dziwne uczucie, że wszystko nie do końca jest realne. Ale jakoś daliśmy sobie radę. Postanowiłem zająć czymś czas i zabrałem się za domowe porządki. Skończyło się na myciu naczyń – zmęczenie i duszność przyszła szybciej niż się spodziewałem. Bardzo mi się to niepodoba, boję się, że niebawem nie będę w stanie za bardzo nic zrobić.
Nie mam ostatnio apetytu. Dręczą mnie mdłości, praktycznie cały dzień, głodu prawie nie odczuwam a gdy postanawiam coś jeść to konsumpcja bardzo mnie męczy. Na tyle, że zmuszony jestem odstawić talerz. Do zmęczenia dochodzi duszenie się. Inhalator pomaga jedynie na chwilę. Zaczyna się u mnie tak zwana duszność spoczynkowa. Cały czas mam nadzieję, że się z tego wykaraskam jednak rozsądek i doświadczenie mówią mi zupełnie co innego. Nie mogę tak bezczynnie czekać na koniec. Mam rodzinę którą bardzo kocham – nie mogę im wyciąć takiego numeru. Jest we mnie olbrzymia wola życia, nie chcę umrzeć, jeszcze nie teraz.
Najzwyklejsze czynności zaczynają być problematyczne. Dziś po południu gotowałem bigos, myślałem że go nie ukończę. Głupie krojenie jest wysiłkiem
Wieczorem podszedłem do żony, objąłem ją, wzięliśmy Wiktorię wspólnie na ręce. Mała jest bardzo zaborcza, gdy tylko zaczyna się tulić do mamy, mnie odpycha abym przypadkiem też tulić się nie zaczął. Kiedy zaczyna się ze mną bawić i przytulać to wszystko inne traci dla niej znaczenie, więc odtrącany nie jestem. Angela wtuliła się we mnie. Powiedziałem, że bardzo słabnę… Że sytuacja jest poważna i trzeba się liczyć z najgorszym. Tyle mieliśmy planów…

 Odpowiedzi jaka dostałem nie spodziewałem się. Żona mocno wtulona powiedziała że chciałaby jeszcze jedno dziecko… Odmówiłem. Boję się, że nie dam rady zajmować się dwójką, a przedtem opiekować ciężarną żoną. Poza tym jestem świadomy mojego stanu i gdybym nie wygrał z chorobą to Angela zostałaby z dwójką dzieci, i dwójka dzieci cierpiałaby z tęsknoty za tatą. Nie wiem czy dobrze zrobiłem. Inna sprawa, do końca niewiadomo czy przypadkiem genetycznie czegoś poza nf1 nie przenoszę. Już sama nerwiakowłókniakowatość może dać bardzo groźne objawy z upośledzeniem fizycznym i umysłowym włącznie. Tak więc to nie jest takie proste, bo szanse na przeniesienie choroby to 50% na 50%… Poradnia genetyczna nie jest w stanie przewidzieć w jaki sposób nf1 się rozwinie.
Nie wiem już co mam robić. Ból jest straszny, mdłości… Osłabienie i wyniszczenie – wyglądam jak wrak człowieka i tak też się czuję. Duszność… Czasem się zastanawiam dlaczego to wszystko na mnie trafiło, czym zawiniłem Bogu, że tak mnie doświadcza. Tyle chorób, tyle cierpienia… Przecież to przekracza wszystkie granice. Nie znam osoby która byłaby w podobnej sytuacji… I nie wiem ilu znalazło by się ludzi zdolnych to wszystko unieść i nie stracić woli życia. Kurczowo się go trzymać, smakując po wielokroć każdą chwilę… Czy tak musi być?

2 komentarze:

  1. Pisane ręką człowieka,który podnosił się z upadków,życie go nie oszczędzało .Nadeszła prawdziwa miłość ,dom,rodzina ...i ciężka choroba,która to wszystko przytłacza.Nie poddaje się jest silny...ma marzenia (piękne opisy z życia)

    OdpowiedzUsuń
  2. Podoba mi się ten blog! widać w postach niesamowitą wolę walki i życia wśród ukochanych osób!

    OdpowiedzUsuń